W temacie kardiologii - zdrowie uroda

UKG serca cieszyn

Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego

Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia ciśnienia krwi był sfigmograf skonstruowany przez niemieckiego fizjologa Karla von Viero

W temacie kardiologii - zdrowie uroda UKG serca cieszyn
rdta (1818-1884). Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego patologa Samuela Siegfrieda Karla Rittera von Bascha (1837-1905). W 1896 włoski lekarz Scipione Riva-Rocci opisał prosty przyrząd do mierzenia ciśnienia krwi z mankietem nakładanym na ramię, który został udoskonalony przez Harveya Williamsa Cushinga. Metoda pomiarowa została rozwinięta w 1905 przez lekarza wojskowego Mikołaja Siergiejewicza Korotkowa. Pomiar wykonywany metodą Riva-Rocci nazywany jest RR. Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia metodą Korotkowa, niewłaściwie określany również jako RR.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Kardiolog Choroba wieńcowaedytuj

Przez ostatnie dwa wieki obok terapii lekowych wiele na znaczeniu zyskały terapie inwazyjne. Mowa tu o przeprowadzanych przez chirurgów zabiegach przęsłowania naczyń wieńcowych i przezskórne interwencje wieńcowe wykonywane przez kardiologów inwazyjnych, które obecnie najczęściej są związane z implantacją stentów. Warunkiem optymalnego wykonania zabiegów jest dokładna wiedza z zakresu indywidualnej anatomii naczyń wieńcowych, pozyskana podczas wcześniej wykonanego badania angiograficznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Czym zajmuje się kardiolog?


Kardiolog zajmuje się przede wszystkim chorobami serca. Choć jego zawód kojarzony jest z przeszczepami i zawałami, to zakres obowiązków jest znacznie większy i często wymaga konsultacji z innymi specjalistami. Rola i zadania kardiologa są bardzo ważne z perspektywy każdego pacjenta. Jest to szczególnie odczuwalne w dzisiejszych czasach, kiedy to pęd życia i zły jego styl sprawiają, że coraz więcej młodych osób ma ogromne problemy ze stanem swojego zdrowia. Kardiologowie w Polsce pracują zarówno w szpitalach, jak i prywatnych klinikach oraz przychodniach udzielając porad i wykonując zabiegi na pacjentach z przeróżnymi chorobami od noworodków po osoby w bardzo zaawansowanym wieku.