Kosmetyki z krajów orientu. Jakie warto kupić? - zdrowie uroda

mydło marokańskie

Korzyści ze stosowania naturalnych kosmetyków


Stosowanie naturalnych kosmetyków jest kluczowe aby zachować odpowiednią kondycję cery. Chodzi tu zarówno o skórę stóp, nóg, dłoni i rąk, ale także szyi, a przede wszystkim twarzy. Tylko stosowanie kosmetyków w p

Kosmetyki z krajów orientu. Jakie warto kupić? - zdrowie uroda mydło marokańskie
ełni naturalnych będzie odpowiednio służyło naszym organizmom i będzie gwarantowało młodość przez wiele, wiele lat. Warto mieć to na uwadze i pamiętać o tym w codziennej pielęgnacji, zwłaszcza jeżeli zależy nam na utrzymaniu młodego wyglądu jak najdłużej. Z oczywistych przyczyn jest to uwaga głównie do pań dbających o swoją urodę. Kosmetyki naturalne to jednak nie tylko wygląd skóry, ale też wpływ na organizm. Stosując jedynie naturalne składniki ma się pewność, że do organizmu nie przedostaną się na przykład szkodliwe toksyny.


Kosmetyki Środki czyszcząceedytuj

Ze względu na część ciała, dla której są przeznaczone:


Ze względu na grupę docelową:


Ze względu na funkcję:


Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup – na przykład mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.


Do tego rodzaju środków zalicza się preparaty, których głównym zadaniem jest utrzymywanie czystości. Środki czyszczące zwykle zawierają detergenty, rozpuszczalniki lub proszki usuwające niepożądane substancje z ciała człowieka. Są to między innymi:

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki


Natomiast według uchylonej w 2019 roku

Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mie­szaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częścia­mi ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zę­bami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącz­nym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki